Ako vznikajú mimické vrásky?

Mimické, alebo dynamické vrásky vznikajú, ako názov napovedá, z mimiky – teda z rôznych meniacich sa grimás našej tváre. Sú to vôbec prvé vrásky, ktoré sa objavia na našej tvári bez ohľadu na náš vek, keď sa mračíme, smejeme, privierame oči, špúlime pery, alebo sa snáď niečomu divíme. Samozrejme, že na tvorbe vrások sa podieľa i starnutie pokožky, ktoré ale nemusí súvisieť priamo úmerne s pribúdajúcim vekom. Často sa na ňom podpisuje celkový životný štýl, a tiež pôsobenie UV žiarenia.

Ako poznám, že mám mimické vrásky?

Možno sa stačí pozrieť do zrkadla 🙂

Mimické svaly používame takmer v každom okamihu nášho života. Či už sa radujeme z maličkostí a náš úsmev na perách zostáva po celý deň, alebo, a bohužiaľ to dosť často, máme starosti a často sa z niečoho, či na niekoho mračíme… alebo snáď len tak privierame oči do slnka. Svoje tvárové svaly skrátka zapájame v takej miere, a tak často, až sa opakovaním stále rovnakých grimás vytvoria mimické vrásky.
Ako lekári hovoria, prichádzame k nim vlastne nevedome, a teda nevinne: veď svoj podiel viny nesú dokonca i pohyby tvárových svalov počas spánku!

Stále váhate? Konzultujte zdarma!

Využite jedinečnú ponuku konzultácie a kupónu zdarma.

Stále váhate? Konzultujte zdarma!