odstránenie vrások

Prvá pomoc: botulotoxín

Jeho aplikácia je rýchla a k pokožke šetrná. Zákrok je naviac tak jednoduchý, že je možné absolvovať ho i počas obedňajšej pauzy…
Estetická medicína sa s botulotoxínom priatelí už viac než 20 rokov. Snáď najdôležitejším plusom pri odstránení mimických vrások je jeho veľmi rýchly účinok. Účinná látka botulotoxín totiž preruší spojenie medzi nervom a svalom, a tým svalu zabráni v zmršťovaní zakaždým, keď napríklad pri smiechu prižmúrime oči, alebo sa zamračíme. Mimické vrásky sa teda potom netvoria.

Využite jedinečnú ponuku konzultácie a kupónu zdarma.

Stále váhate? Konzultujte zdarma!Stále váhate? Konzultujte zdarma!

Účinok botulotoxínu ale nie je trvalý. Znehybnené nervosvalové spojenia sa priebežne obnovujú. Preto je potrebné botulotoxínové injekcie po 3 až 6 mesiacoch zopakovať. Táto dĺžka účinku je veľmi individuálna. Správny interval každému poradí odborník, ktorému svoju tvár zveríme. V každom prípade tak máme čas na rozmyslenie, či nám táto metóda vyhovuje a budeme v nej pokračovať. Ako už bolo spomenuté, účinná látka botulotoxín A, ktorá mimické vrásky odstráni, po čase vyprchá, a potom už máme slobodnú voľbu, či v aplikácii botulotoxínu – teda opakovanom vyhladení viditeľných vrások pokračovať, či nie.

 

Kde si nechať mimické vrásky odstrániť?

V žiadnom prípade by sme sa nemali rozhodovať iba podľa ceny zákroku. Najdôležitejšie zo všetkého totiž je, aby sa človek nechal ošetriť výhradne v zdravotníckom zariadení a výhradne preškoleným lekárom. Na internete (a nielen
tam), ponúka síce odstránenie mimických vrások pomocou botulotoxínu veľa zariadení vrátane kaderníctiev a kozmetických salónov. Tam však liek neaplikujú profesionáli, teda preškolení lekári, ale kozmetičky a iní pracovníci, ktorí žiadne injekcie ľuďom podľa zákona aplikovať nesmú! Veď v tejto oblasti sú iba laikmi, nie profesionálmi. Predsa iba hazardér by si nechal trhať zuby od predavača zeleniny!