nadmerné potenie

Potíte sa príliš?

Môže sa zdať, že potenie je fyziologický proces spojený predovšetkým s horúcimi letnými dňami. Mnohí z nás žijú v presvedčení, že potenie je prirodzený proces, proti ktorému nemá zmysel bojovať. Avšak väčšina z nás priznáva, že im pot a nepríjemný pach z potu vadí…

Potenie je samozrejme prirodzený proces. Hrá veľmi dôležitú úlohu pri termoregulácii tela, kedy odparovaním určitej miery potu udržuje našu telesnú teplotu na optimálnej hodnote. Pokiaľ ale potenie obťažuje už nielen nás samotných, ale tiež naše okolie, je rozumné vyhľadať odborníka a nechať si nadmerne sa potiace miesta ošetriť.

Aplikáciou botulotoxínu sa potné žľazy v žiadnom prípade “neupchávajú”. Botulotoxín pôsobí úplne inak: na určitú dobu zablokuje informáciu, mieriacu z nervových zakončení do príslušnej potnej žľazy, že má vyprodukovať pot. Ostatné potné žľazy, rozosiate po celom tele však ďalej udržujú termoreguláciu ako predtým.

Viete, že

neznamená iba zníženie spoločenského kreditu, ale môže zhoršiť i náš zdravotný stav?
býva často nervové vypätie a vyčerpanie?
väčšinou bezprostrednú príčinu nemáva, ale môže k nemu prispievať napríklad zlá životospráva, úzskostné stavy, depresie?
na dlaniach a chodidlách, na zátylku, v podpaží, v oblasti bedier a slabín?
je veľmi individuálne a závisí od veku, pohlavia a genetickej výbavy?
Objednajte sa zdarma

Dá sa vôbec potenie ovplyvniť a získať nad ním kontrolu?

Áno. Botulotoxín A, ktorý produkuje baktéria Clostridium botulinum, je látka, ktorá nám v tom môže pomôcť. Botulotoxín A zabraňuje totiž prenosu vzruchov z nervových zakončení na potnú žľazu a tým potenie až na 11 mesiacov odstráni.

 

Koniec nepríjemnému pachu potu.

 

Koniec večného maskovania, nechcených škvŕn na košeliach, tričkách, blúzkach.

 

Koniec obáv z podania ruky obchodným partnerom, či priateľom.

 

Efekt botulotoxínovej injekcie sa dostaví už zhruba po 2 až 10 dňoch, keď potné žľazy konečne obmedzia, či priamo zastavia produkciu potu. Účinok vydrží až 11 mesiacov, a potom je možné ošetrenie opakovať.

Objednajte sa zdarma