Možno vás trápia otázky ohľadom aplikácie botulotoxínu, na ktoré existujú jednoduché odpovede.

“Na botulotoxín som ešte mladá, čo budem robiť za pár rokov?”

 

To je individuálny pohľad na vec a často mylný. Naša pokožka sa totiž lúči s pevnosťou veľmi skoro. Začína mať nedostatok kolagénu, vlákna elastínu umiestnené v podkoží rednú. Ak máme suchú pleť, celý proces sa naštartuje ešte rýchlejšie. Preto niekto potrebuje prvú pomoc s vyhladením vrások už v dvadsiatich piatich rokoch a iný až po štyridsiatke.

Vráskam je rozumnejšie predchádzať a použitie botulotoxínu okrem vyhladenia môže zároveň pomôcť i preventívne proti vzniku ďalších vrások.

Pokiaľ ich neberieme ako symbol životnej múdrosti, ale obťažujú nás, je načase vymeniť ustaraný a prísny výraz našej tváre za svieži a odpočinutý.

“Potenie je prirodzené, takže nechať si pichnúť botulotoxín, aby ma zbavil večného potenia, nie je zdravé.”

 

Potenie je samozrejme prirodzený proces. Hrá veľmi dôležitú úlohu pri termoregulácii tela, kedy odparovaním určitej miery potu udržuje našu telesnú teplotu na optimálnej hodnote. Pokiaľ ale potenie obťažuje už nielen nás samých, ale tiež naše okolie, je rozumné vyhľadať odborníka a nechať si nadmerne sa potiace miesta ošetriť.

Aplikáciou botulotoxínu sa potné žľazy v žiadnom prípade “neupchávajú”. Botulotoxín pôsobí úplne inak: na určitú dobu zablokuje informáciu, mieriacu z nervových zakončení do príslušnej potnej žľazy, že má vyprodukovať pot. Ostatné potné žľazy, rozosiate po celom tele však ďalej udržujú termoreguláciu ako predtým.

“Mňa sa to netýka, ja to nepotrebujem.”

 

Pribúdajúce vrásky,či nadmerné potenie, obťažujú mnohých z nás a to bez ohľadu na vek, či pohlavie. Otázkou je, kedy práve vám začnú vrásky pridávať ďalšie ryhy na čele, kedy sa pre vás stanú psychologickou záťažou, alebo keď si uvedomíte, že večný pot vás už začína profesne i spoločensky diskriminovať. Tieto pocity sú skrátka individuálnou záležitosťou každého z nás.

Pokiaľ ale raz prepadnú i vás, budete už vedieť, čo vám od nich môže pomerne ľahko pomôcť: botulotoxín.

“Je to len pre ženy, k nám mužom vrásky patria.”

 

Jasné, s krásou a všetkým okolo sú spájané predovšetkým ženy, lenže aj muži chcú vyzerať dobre, ba v posledných rokoch to mnohí dokonca už priznávajú i nahlas. Ani oni si, ruku na srdce, neprajú, aby ich vrásky z večného mračenia, či údivu príliš vypovedali o ich veku, či životnej situácii. Koniec koncov, vzhľad a celkový image je tým, o čo ide v dnešnej dobe v neposlednom rade a to ako u žien, tak u mužov. Iste, vrásky sú znakom vyzrelosti, ale to ešte neznamená, že si na tvár musíme vešať svoj stres a životný štýl.

Prečo by ste sa i vy, muži nemohli cítiť a vyzerať oddýchnuto a pritom adekvátne svojmu veku?

Stále váhate? Konzultujte zdarma!

Využite jedinečnú ponuku konzultácie a kupónu zdarma.

Stále váhate? Konzultujte zdarma!
“To už potom nebudem ja, určite ma to zmení.”

 

Takmer určite máte vo svojom okolí niekoho, kto už po botulotoxíne siahol, ale netušíte to. Jediné, čo ste možno zaznamenali je, že v poslednej dobe vyzerá nejako mladšie, spokojnejšie, menej unavene…

Práve také sú totiž hlavné výsledky správnej aplikácie botulotoxínu.
Výraz tváre určujú predovšetkým oči, ústa a úsmev a tie sa celkom určite nezmenia v tom zmysle, že by ste to už neboli vy. Vy sa totiž zmeníte akosi v “čase”: budete vyzerať o pár rokov mladšie.

“Botulotoxín je jed.”

 

Áno, botulotoxín skutočne patrí medzi toxíny, dokonca je to najsilnejší neurotoxín na našej platnéte. Práve preto sa hojne využíva v medicíne, predovšetkým v neurológii a to na uvoľnenie nadmerne sťahovaných svalov. Často po ňom ale siahajú aj stomatológovia. V Českej republike sa používa už cez dvadsať rokov, takže skúsenosti s ním sú bohaté.

Napokon, medicína rada využíva všetky prírodné jedy, pretože pri správnej dávke je ich účinok liečivý. A naopak, každý liek sa môže zmeniť na jed, pokiaľ sa podá v nadmernej dávke.

A pretože botulotoxín je látka nesmierne účinná, stačí v estetickej medicíne na vyhladenie vrások či odstránenie potenia úplne nepatrná dávka – zhruba pol miliardtiny gramu, teda 0,0000000005 gramu. Je to iba zlomok bezpečnej dávky, ktorú lekári, využívajúci botulotoxín v estetickej medicíne, potrebujú pre väčšie svaly. Jeho účinok však trvá niekoľko mesiacov.

“Nebudem môcť poriadne hovoriť.”

 

Kdeže, veď botulotoxín vám predsa nevpichnú ani do jazyka, ani do hlasiviek! Hovoriť skrátka budete môcť, ako sa vám páči. Možno však na chvíľu onemejú kamarátky, keď vás stretnú…

 

“Počula som, že to bolí.”

 

Aplikácia botulotoxínu sa zásadne vykonáva tou najtenšou ihličkou. Vnímanie vpichu sa ale u jednotlivých ľudí líši. Niekoho injekcia zabolí, iný ju vôbec nepocíti. Pokiaľ pre vás ale injekcia predstavuje problém, môže vám lekár poskytnúť lokálne anestetikum vo forme znecitlivujúceho krému.

“Manžel si to nepraje, bojí sa, že ma potom nespozná.”

 

O to predsa nejde, však?!:-))) Ale vážne: táto obava je zbytočná – budete to stále vy, ale krajšia.

“Na botulotoxín budem musieť chodiť už stále.”

 

V žiadnom prípade. Naozaj postačí nechať si ho aplikovať iba raz za niekoľko mesiacov a to až vtedy, keď vás budú vrásky či potenie obťažovať nad pre vás únosnú mieru. Návrat k pôvodnému stavu býva však veľmi pozvoľný, takže vám nehrozí náhla zmena k horšiemu, ktorá by vás nútila k okamžitej náprave.