Čo botulotoxín rieši

Mimické vrásky na tvári

Príčinou vrások sú tvárové mimické svaly. Keď sa mračíme, smejeme, privierame oči, alebo špúlime pery, sťahujú sa a naša koža sa následkom toho krčí. S pribúdajúcim vekom elasticita kože poľavuje a zvrašťovanie kože sa tak vrýva do našej pokožky nenávratne. Vrásky medzi obočím sa ale objavujú už v relatívne mladom veku. Ich výsledkom môže byť prísny, rozhnevaný, či ustarostený výraz, o ktorý prirodzene nestojíme.

Mimické vrásky však nesúvisia iba s vekom, ale tiež so životným štýlom. Dá sa preto povedať, že vlastne kopírujú naše životné situácie.

potenie

Nadmerné potenie

Potíte sa príliš? Môže sa zdať, že potenie je fyziologický proces spojený predovšetkým s horúcimi letnými dňami. Mnohí z nás žijú v presvedčení, že potenie je prirodzený proces, proti ktorému nemá zmysel bojovať, avšak väčšina z nás priznáva, že im pot a nepríjemný pach z potu vadí…

Potenie je samozrejme prirodzený proces. Hrá veľmi dôležitú úlohu pri termoregulácii tela, kedy odparovaním určitej miery potu udržuje našu telesnú teplotu na optimálnej hodnote. Pokiaľ ale potenie obťažuje už nielen nás samotných, ale tiež naše okolie, je rozumné vyhľadať odborníka a nechať si nadmerne sa potiace miesta ošetriť.

Aplikáciou botulotoxínu sa potné žľazy v žiadnom prípade “neupchávajú”. Botulotoxín pôsobí úplne inak: na určitú dobu zablokuje informáciu, mieriacu z nervových zakončení do príslušnej potnej žľazy, že má vyprodukovať pot. Ostatné potné žľazy, rozosiate po celom tele však ďalej udržujú termoreguláciu ako predtým.

Viete, že

  • nadmerné potenie (hyperhidróza) neznamená iba zníženie spoločenského kreditu, ale môže i zhoršiť náš zdravotný stav?
  • dôvodom nadmerného potenia býva často nervové vypätie a vyčerpanie?
  • nadmerné potenie v určitých partiách tela (fokálna hyperhidróza) väčšinou bezprostrednú príčinu nemáva, ale môže k nemu prispievať napríklad zlá životospráva, úzskostné stavy, depresie?
  • najviac sa potíme na dlaniach a chodidlách, na zátylku, v podpaží, v oblasti bedier a slabín?
  • množstvo vylučovaného potu je veľmi individuálne a závisí od veku, pohlavia a genetickej výbavy?
Stále váhate? Konzultujte zdarma!

Využite jedinečnú ponuku konzultácie a kupónu zdarma.

Stále váhate? Konzultujte zdarma!

Dá sa vôbec potenie ovplyvniť a získať nad ním kontrolu?

Áno, botulotoxín A, ktorý produkuje baktéria Clostridium botulinum, je látka, ktorá nám v tom môže pomôcť. Zabraňuje totiž prenosu vzruchov z nervových zakončení na potnú žľazu a tým potenie až na 11 mesiacov odstráni.

Koniec nepríjemnému pachu potu. Koniec večného maskovania nechcených škvŕn na košeliach, tričkách, blúzkach. Koniec obáv z podania ruky obchodným partnerom, či priateľom.

Efekt botulotoxínovej injekcie sa dostaví už zhruba po 2 až 10 dňoch, keď potné žľazy konečne obmedzia, či priamo zastavia produkciu potu. Účinok vydrží až 11 mesiacov a potom je možné ošetrenie opakovať.